Druga Pielgrzymka
sobota, 20 czerwca 2015 16:37

Po miesiącach starań i niepewności, pora wreszcie ogłosić: Druga Pielgrzymka odbędzie się 18-20 września 2015. Grać będziemy w okolicy Lubiatowa, na tej samej plaży co w zeszłym roku. Bazą organizacyjną będzie jednak stanica harcerska Róża Wiatrów. Poza-growe warunki organizacyjne pozostaną raczej spartańskie, ale będziemy mieli dostęp do domków campingowych – gdyby ktoś miał potrzebę opuszczenia gry.

Po pierwszej edycji wyciągnęliśmy pewne wnioski, które skutkują modyfikacją designu gry, oraz kierowanej przez nas komunikacji na jej temat. Recenzje i obszerne podsumowanie opublikujemy niebawem, tu wymieńmy najważniejsze zmiany jakie nastąpią w Drugiej Pielgrzymce.

 

- Plemię budowane będzie od zera przez graczy, w trakcie wydłużonych warsztatów przed larpem. Warsztaty będą powielać formę „Kto Ty?”, pozwolą uczestnikom samodzielnie zaprojektować swoją grupę, bez odnoszenia się do wcześniejszych kreacji pochodzących od organizatorów czy uczestników innych larpów.

- Design frakcji Pielgrzymów nie ulegnie istotnym zmianom.

- Nieco zmieniliśmy politykę dotyczącą transgresji – zapraszamy do lektury artykułu.

- Dodaliśmy informacje o aspekcie surwiwalowym, zaktualizowaliśmy artykuły o bezpieczeństwie i dosłowności odtworzenia diegezy larpa

- Wydzieliliśmy informacje o wadze nastawienia uczestników podczas budowy społeczności.

- Wszelkie praktyczne informacje związane z udziałem można znaleźć tutaj, lub otrzymać w odpowiedzi na wiadomość wysłaną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wkrótce zamieścimy kolejne materiały i informacje. To co najważniejsze, jest jednak już pewne. Pielgrzymi dotrą do brzegu swojej świętej wyspy raz jeszcze.