Larp Geas - setting, klimat i motywy gry
WYSIWYG

Na Geas wspólnie staramy się stworzyć jak najpełniejszą, dosłowną iluzję świata fantasy: WYSIWYG, what you see is what you get. Przyjmujemy, że scenografia, krajobraz, stroje itd. – zasadniczo wszystko w grze wygląda tak, jak widzimy. Nasza postać widzi to samo, co widzimy my jako gracz.

W trakcie gry nie będzie miało miejsca "dopowiadanie", przez graczy lub organizatorów, jakichkolwiek elementów które miałyby istnieć w świecie gry, nie były zaś przedstawione w rzeczywistości. Po wybraniu zasady DKWDK jako mechaniki gry, wydaje się że wszystko, co będzie miało miejsce w trakcie gry, przestawione zostanie dosłownie. W szczególności:

  • Postaci graczy wyglądają tak, jak gracze. Nie można dopowiedzieć "poza tym, jak wyglądam, mam skrzydła i ogon"
  • Sceneria gry wygląda, tak jak powinna być postrzegana w grze. Nie będzie miało miejsca w grze dopowiedzenie typu "teraz widzicie wielki zamek".
  • Działania postaci są tym, czym działania graczy. Dotyczy to wszystkich scen, w tym przemocy, zbliżeń, inicjacji, etc. Jeżeli Twoja postać chce uderzyć inną, Ty faktycznie musisz to zrobić.
  • Rekwizyty są tym, na co wyglądają. Lateksowy sztylet w grze byłby "dziwnym kawałkiem miękkiej i spręzystej substancji, z czymś co przypomina rękojeść", nie bronią.


Pełna dosłowność w grze nie jest jednak możliwa. Nie możemy np. zagwarantować że na horyzoncie nie przepłynie statek pasażerki, na niebie nie przeleci samolot. W terenie gry potencjalnie mogą się znaleźć nieusuwalne obiekty ze świata rzeczywistego, jak oznaczenie szlaków turystycznych na drzewach. Jako organizatorzy zrobimy jednak wszystko, by elementów takich było jak najmniej, a ich obecność była nieodczuwalna. Plaża, na której toczyć będzie się istotna część gry nie może być niestety zamknięta dla przygodnych osób. Odludna okolica i jesienny termin sprawiają, że możliwe jest spotkanie co najwyżej samotnych turystów preferujących długie marsze, nie można jednak ich chwilowej obecności wykluczyć.